Savoir vivre w SPA

Masz zarezerwowaną pierwszą wizytę w SPA, ale nurtuje Cię kilka kwestii związanych z tym, jak się zachować, żeby nie popełnić żadnej gafy? Bardzo dobrze, że szukasz informacji na ten temat, ponieważ istnieje kilka zasad, których powinno się przestrzegać w gabinetach odnowy biologicznej. Po zapoznaniu się z przygotowanym artykułem poznasz je wszystkie, dzięki czemu będąc w SPA będziesz mógł skupić się wyłącznie na przyjemnościach, bez rozmyślania o tym, co wypada, a czego nie wypada. 

Zasady, o których należy pamiętać w SPA

Luksusowy hotel w Kotlinie Kłodzkiej, czyli ośrodek oferujący zabiegi SPA to miejsce, w którym powinno się przestrzegać kilka zasad. Jedna z nich dotyczy godziny, w której przychodzimy na zabieg. Otóż ważne jest to, żeby nie przychodzić do gabinetu na ostatnią chwilę, a już w ogóle niedopuszczalne jest to, aby się spóźnić. Najlepiej pojawić się mniej więcej dwadzieścia minut przed czasem. A to dlatego, że zostaniemy poproszeni o wypełnienie kwestionariusza, co będziemy mogli uczynić bez niepotrzebnego pośpiechu. Ponadto będziemy mieli chwilkę na to, aby zadać wszystkie nurtujące pytania. W jakim stroju można przemieszczać się po SPA? Odpowiedzią jest strój kąpielowy oraz szlafrok. Obowiązkowo należy mieć też klapki antypoślizgowe. Jeżeli chodzi o bieliznę jednorazową czy inne akcesoria, które będą niezbędne podczas wykonywania zabiegu, to zostaną nam one wręczone tuż przed wykonaniem zabiegu. Przed masażem bądź jakimś zabiegiem na ciało pamiętajmy żeby wziąć prysznic. Podobnie jeśli będziemy wybierali się na basen czy do hotelowego jacuzzi. Wybierając pobyt SPA dla dwojga mamy możliwość korzystania z zabiegów z partnerem – w jednym pomieszczeniu. Kolejna zasada, o której warto wiedzieć dotyczy tego, żeby bezpośrednio przed zabiegiem nie spożywać obfitych posiłków, jak również nie pić alkoholu. Z kolei korzystając z sauny, zawsze miejmy przy sobie własny ręcznik i rozłóżmy go, zanim zdecydujemy się usiąść. 

SPA to miejsce wypoczynku i relaksu dla ciała oraz umysłu, stąd też przestrzegajmy tego, żeby rozmawiać dość cicho, najlepiej szeptem. Jeżeli chodzi o korzystanie z telefonów czy innych urządzeń elektronicznych, to powinniśmy zostawić je w hotelowym pokoju i nie zabierać ze sobą na zabieg.